Kimdir vatan haini?


qm

Bir önceki yazımda, sizlerle Sedat İncesu ve aslanları üzerine oynanan oyunlardan bir kesit sunmuştum. Duyuma değil, belgeye dayalı bu sözlerimin üzerine birkaç kelam daha etme vakti. Belgeler de yavaş yavaş, zamanı gelince paylaşılacak.

Vatan haini… Söylemesi ne kadar kolay değil mi? Sporcusu tarafından ödüllendirilen bir antrenörü, tekerlekli sandalye basketbol branşını farklı bir boyuta taşıyan ismi karalamak ne kadar kolay, değil mi? Peki, kimdir vatan haini?

Sedat İncesu A Milli Takım antrenörüyken milli takıma çağırılan ve yeni bebeği olmuş evli, engelli sporcusunu “O kampa gidersen seni işinden attırırım! O milli takım ben gelene kadar başarılı olamayacak!” diye tehdit eden mi yoksa hata yapsa da sporcusuna sahip çıkan, doğru yolu göstermeye çalışan ve sürekli sporcularını bir adım ileriye nasıl taşırım diyen mi?

Şimdi aynı sporcu gerçekleri söyleyecek cesarete geldiğinde, sporcuya soruşturma açıp, elinde bulundurduğu güçle spor hayatını bitirmekle tehdit eden A Milli Takım mevcut antrenörü Harman Yazıcıoğlu mudur hain, yoksa tüm gerçekleri dürüstçe konuşabilen, arkadan iş çevirmeyen Sedat İncesu mu?

Peki ya kimdir hırsız? Kimdir sapık? Zimmetine para geçirmekten hüküm giymiş, paraya dokunması yasaklanmış bir adam mı yoksa sporcusuna cebindeki parasını vermekten imtina etmeyen bir adam mı? Giydiği hüküm dışında onlarca kez zimmetine para geçirmekten soruşturma geçirmiş TBESF mevcut Genel Sekreteri değil midir?

Aynı genel sekreter, sporcuya cinsel içerikli espri ve hakaretten soruçturma geçirmesine; antrenöre cinsel içerili hakaretten temyiz ve yargıtay yolu kapalı olarak kesin suçlu bulunmasına, TBESF’den ve görevinden uzaklaştırılmasına rağmen yeniden bu göreve gelebilirken…

Sedat İncesu ve onun gibiler cezalandırılırken, engelli sporcular ve 7 Milyon TL’lik bütçe bu adama nasıl teslim edilebiliyor? TBESF muhasebe bölümüne bu insan ve yanında yıllardır yanında olan, kendisiyle aynı suçlardan hüküm giymiş memurundan başka kimse neden giremiyor?

En son bir engeli kadın sporcuya sözlü taciz olayı var ki umarım doğru değildir, yanılıyoruzdur.. Bu olayın üzerini örtmek için TBESF’nin bu sporcuyu ikna etmeye çalıştığı doğru mu? Doğruysa, bu insanlar hala daha nasıl bu görevlerde kalabiliyor? TBESF başkanı böyle insanları neden yanında tutar? Sayın Gençlik ve Spor Bakanı, Gençlik ve Spor Genel Müdürü bu durumdan haberdar değil midir? Neden aksiyon alınmaz?

Söyleyin şimdi… Kimdir vatan haini? Milli takımı sabote etmek nedir? Mahkemece hem hırsızlığı, hem sapkınlığı kanıtlanmış bir insanı tekrar aynı göreve getirmek nedir?

Soru benden, cevapları sizden…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s